Zaznacz stronę

Katolicka Szkoła Podstawowa nr 109
Fundacji na Rzecz Rodziny
im. Świętej Rodziny

Szkoła objęta patronatem naukowym UKSW w Warszawie

XX lecie Szkoły 1997-2017

NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY

 

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Przemysław Kowalczyk
Dyrektor KSP 109

Nauczyciel historii i WOS (kl. IV-VIII)

Wychowawca klasy V

Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie oraz wychowawca z wieloletnim doświadczeniem. Pełnił przez dwie kadencje funkcję Rzecznika Praw Ucznia w Gimnazjum nr 117 w Warszawie. Absolwent Instytutu Historii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu politologii i zarządzania oświatą. Współorganizator i pierwszy dyrektor Niepublicznego Gimnazjum i Liceum Fundacji Wspierania i Rozwoju Młodzieży w Warszawie. Autor części historycznej repetytorium humanistycznego PWN oraz projektu testów maturalnych z historii.

Od września 2010 r. dyrektor naszej szkoły.

Iwona Szurała
Wicedyrektor

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Wychowawca klasy IIa

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W KSP 109 pracuje już 19 rok. Współpracowała także z sąsiadującym z naszą szkołą Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie prowadząc zajęcia ze studentami studiów podyplomowych.

Jej hobby to górskie wędrówki, jazda na rowerze oraz czytanie książek.

Ks. Marcin Żurek
Prefekt szkoły

Nauczyciel religii
(IIa i b, VIII)

Ksiądz od 22 lat – święcenia w 1995 roku, od początku kapłaństwa nauczyciel religii w różnych szkołach, magister licencjat.
Pasje: Pan Bóg, praca duszpasterska z dziećmi, młodzieżą i rodzinami, psychologia, literatura fantasy i film.

Agnieszka Karpińska
Wychowawca szkoły

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, pracuje w Naszej Szkole 20 lat. Współpracowała z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego prowadząc zajęcia ze studentami.

Lubi czytać książki, podróżować i szydełkować.

Magdalena Rzymska
Psycholog

Absolwentka psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Psycholog szkolny z wykształcenia, kucharz-amator z zamiłowania. Wielbicielka polskich gór i pierogów ruskich. Rodowita Podlasianka, która mówi o sobie, że jest duszą z Podlasia, a sercem z Lublina.

W wolnych chwilach odkrywa tajemnice i zakamarki Warszawy.

Monika Święcicka

Nauczyciel wychowawca świetlicy
Bibliotekarz

Absolwentka Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Wydziału Historycznego UW. Biblioterapeuta , z zamiłowania także nauczycielka. Poza tym szczęśliwa matka trójki dzieci lubiąca rozmowy, czytanie (sobie i innym), śpiew, słucha muzyki i drugiego człowieka. Podsumowując „Już nie to zdrowie, już szron na głowie a w sercu ciągle maj!”

Agnieszka Duda
Nauczyciel wychowawca świetlicy

Paweł Kulikiewicz
Nauczyciel wychowawca świetlicy

Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, wydział Studiów nad Rodziną, kierunek Nauki o Rodzinie.

Zainteresowania to głównie sport: piłka nożna, koszykówka i tenis stołowy oraz praca z dziećmi i młodzieżą. Wieloletni kibic FC Barcelony. Tata siedmioletniej Michalinki.

Karolina Przyborek
Nauczyciel wychowawca świetlicy
URLOP

Zdobyła tytuł magistra w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej z zakresu pedagogiki ogólnej. Ukończyła szereg kursów i szkoleń zawodowych.

Interesuje się podróżami, czytaniem ciekawych książek, tańcem, a od niedawna rozpoczęła swoją przygodę z tenisem.

Joanna Wojewódzka
Pedagog terapeuta
Nauczyciel wspomagający
URLOP

Nauczyciel biologii (VII-VIII)

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku biologia i Studiów Podyplomowych Edukacji Początkowej i Terapii Pedagogicznej Dzieci ze Specyficznymi Trudnościami w uczeniu się na Uniwersytecie Warszawskim.

Lubi czytać książki, słuchać muzyki, podróżować i gotować.

Magdalena Biernacka
Pedagog terapeuta

 Nauczyciel wspomagający

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej – pedagogika terapeutyczna i terapia pedagogiczna oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego – pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną. Bardzo lubi prace z dziećmi i gry planszowe.

 Prywatnie miłośniczka jedzenia, podróżowania, dobrych książek oraz jazdy na rowerze, rolkach i łyżwach. Ma żółwia Sokratesa.

Aneta Iwańska

Nauczyciel wspomagający

Anna Kałęcka
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Wychowawca klasy IIb

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na kierunku pedagogika, Studiów Podyplomowych Edukacji Początkowej i Reedukacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studium Ekonomicznego w Lublinie.
Miłośniczka myślącego kina. Swoim pasjom – zgłębianiu duchowości chrześcijańskiej, czytaniu i hodowli kwiatów – poświęca każdą wolną chwilę. W naszej szkole pracuje siódmy rok.

Mariola Makowska-Grądzka
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Wychowawca klasy III

Anna Skórzewska
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Logopeda
Wychowawca klasy I

Studiowała na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na specjalnościach logopedia i pedagogika wczesnoszkolna. Zanim podjęła pracę w szkole pracowała przez kilka lat w przedszkolu. W naszej szkole jest trzeci rok.

Lubi góry, koty, biografie znanych ludzi i kina studyjne.

Lidia Jaskułowska
Nauczyciel matematyki i zajęć komputerowych
URLOP

 

Absolwentka wydziału matematyki – informatyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła studia na Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora na kierunku pedagogika o specjalności pedagogika w zakresie ogólnym, oraz studia podyplomowe w zakresie edukacji elementarnej (przedszkolnej i wczesnoszkolnej).

 

Jej pasją jest matematyka – metody nauczania matematyki, straż pożarna, grafika komputerowa. Uwielbia piękno przyrody, kocha zwierzęta.

Monika Kolańska
Nauczyciel języka polskiego (IV-VIII)
Wychowawczyni klasy VIa

Studia magisterskie na kierunku filologia polska ukończyła na Uniwersytecie Rzeszowskim. Później były jeszcze studia podyplomowe z historii i zarzadzania oświatą. W szkolnictwie pracuje od 14 lat. Lubi swoją pracę i kontakt z dziećmi.

Uwielbia polską literaturę ( np. O. Tokarczuk, J.L. Wiśniewski, Maria Nurowska). Chętnie ogląda też niebanalne filmy, niekoniecznie zakończone happy endem J. Nie lubi marazmu i bierności. Lubi gotować i wyczarowywać pyszne słodkości.

Sebastian Kneć
Nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego
(V-VIII)
Wychowawca klasy VIb

Absolwent Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim (j. angielski i j.niemiecki). Przyjaciel i pracownik naszej szkoły od 2007 roku. Zawsze otwarty na ludzi i nowe doświadczenia. Znaki szczególne: uśmiech 🙂

Lubi rozkładać języki obce na czynniki pierwsze, kocha muzykę i spędzać czas z przyjaciółmi. W wolnym czasie śpiewa w chórze i chętnie jeździ na rowerze.

Agnieszka Gołaszewska
Nauczyciel hiszpańskiego
(VIa i b)

Tomasz Szynkielewski
Nauczyciel przyrody, biologii i geografii
(IV-VIII)
Wychowawca klasy VIII

Absolwent Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW, Studiów Podyplomowych w zakresie Przyrody oraz Studiów Podyplomowych bezpieczeństwa, higieny pracy i ergonomii. Nauczyciel przyrody z dziesięcioletnim stażem. Specjalista d/s BHP i ochrony przeciwpożarowej.  Instruktor piłki nożnej.

Pasjonuje się turystyką górską, rowerową i fotografią.

Katarzyna Rogalska
Nauczyciel matematyki
(IV-VIII)

URLOP

Absolwentka Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Lubi angażować się społecznie, szczególnie jeśli chodzi o pracę z dziećmi i młodzieżą. Jej największą pasją jest tanie podróżowanie oraz długie piesze wycieczki.

Magdalena Panasiuk

Nauczyciel matematyki

(IV-VIII)

Dorota Guba
Nauczyciel informatyki
(I-VIII)

Anna Waligóra-Tarnowska
Nauczyciel muzyki, rytmiki  i zajęć technicznych
(I-III, IV-VIII)
Logopeda

Absolwentka Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej UMCS w Lublinie, Wydziału Rytmiki w Szkole Muzycznej II stopnia, logopeda. W szkole prowadzi rytmikę, Edukację muzyczną w klasach I-III, muzykę w klasach IV-VI oraz chór szkolny Conquest Of Music.

Odpoczywa gotując, tworząc, podróżując. Uwielbia nowe wyzwania. Optymistka lubiąca porządek i dobrą organizację.

Justyna Kubicz
Nauczyciel plastyki
(IV-VI)

Absolwentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wierzy, że sztuki plastyczne oprócz dekoracyjnej mają także funkcję terapeutyczną. Chciałaby aby uczniowie znajdywali radość w efektach, ale też i w samym procesie tworzenia. Prowadzi plastykę w klasach IV – VI oraz kółka artystyczne. Z dziećmi i dorosłymi maluje, rysuje, lepi z gliny.
Optymistka, która lubi angażować się w lokalne inicjatywy, inspirować się i innych.

Adrianna Ardanowska
Nauczyciel religii
(I, III-VI)

Wychowawca klasy IV

Studentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Miłośniczka dobrej książki i polskich gór.

Uwielbia spędzać czas z dziećmi. Kiedy tylko może słucha muzyki.

Ludmiła Pietrus
Nauczyciel religii
(I-III)
URLOP

Absolwentka Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie! W Naszej Szkole pracuję od 2010 roku.

Motto życiowe: „Nie ma sytuacji bez wyjścia!” Ulubiona piosenka: „Każdy może być święty, jeśli tylko chcę!” Uwielbia grać na bębnie i gitarze. Najważniejsza pasja: Jezus!

Lubi dobry film, spacery po Warszawie, wycieczki rowerowe, siatkówkę i tenis. W wolnej chwili czyta książki i gra w gry planszowe. Uczy w klasach 0-III.

Joanna Kulikiewicz-Kisiel
Nauczyciel WF-u
(IV-VIII)

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Instruktor Sportu-pływanie (pływanie niemowląt), Ratownik WOPR. Zainteresowania: nowoczesne formy gimnastyki, sporty zimowe (narciarstwo).

Michał Zajda
Nauczyciel  WF-u
(I-III, VIII)
trener pływania

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Trener i instruktor pływania, manager sportu, wychowawca i kierownik wycieczek, zapalony żeglarz i nurek. Wykwalifikowany Ratownik WOPR.

Jego największą pasją jest pływanie. Największą satysfakcję z pracy daje mu uśmiech dzieci po zajęciach i fakt, że chętnie z nim współpracują.

Od września 2016 prowadzi Uczniowski Klub Sportowy KSP109.

Magdalena Kondej

Nauczyciel języka angielskiego

(I-IV)

Hello everyone!! Jestem absolwentka filologii angielskiej. Od sześciu lat mam przyjemność zajmować się nauczaniem języka angielskiego na wszystkich poziomach edukacji. Specjalizuje się natomiast w nauczaniu dzieci na poziomie przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Praca z dziećmi daje mi ogromna satysfakcję i radość, ponieważ każdy dzień wypełniają mi ich uśmiechy ,entuzjazm oraz ciekawość Świata. Staram się aby każde spotkanie z uczniami było przygodą w nieznane. Prywatnie kocham podróże , muzykę i rower. Nauczanie jest też moją ogromną pasją. Pamiętajmy: ‘’Teachers who love teaching , teach children to love learning.’’

Mariusz Kacprzak
Nauczyciel fizyki
(
VIII)

Absolwent Politechniki Warszawskiej, specjalista w zakresie Fotogrametrii i Teledetekcji. Kierownik Zakładu Teledetekcji w Instytucie Lotnictwa. Autor licznych publikacji naukowych. Miłośnik podróży „bez planu w nieznane”.

Fotograf amator.
Szczęśliwy mąż szalonej żony 🙂

Mariusz Łubik

Nauczyciel chemii

(VII-VIII)

Absolwent Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na wydziale chemii. W swojej pracy z uczniami stawia na jakość a nie na ilość. Nie jest zwolennikiem nauczania podającego a bardzo sobie ceni zdobywanie wiedzy poprzez odkrywanie i działanie. Praca w edukacji była dla niego świadomym wyborem a nie przymusem rynku pracy. Swoją pasję do nauk przyrodniczych próbuję przekazać najmłodszym na zajęciach dodatkowych koła chemicznego. Jego pasją są sporty, które aktywnie uprawia. Latem można spotkać go na kortach tenisowych, jesienią i zimą preferuję sporty siłowe. Uważa, że: „sport nie buduje charakteru, sport go ujawnia”.

Katarzyna Hilchen-Nagin
Sekretarz szkoły

Ukończyła Etnologię i Antropologię Kulturową na UW. Muzealnik i kulturoznawca z wykształcenia i zamiłowania. Ze szkołą związana od 15 lat – mama Szymona i Marylki, a przez kilka lat przewodnicząca Rady Rodziców. Przyjaźnie nastawiona do ludzi i świata wieczna optymistka.

Bardzo lubi historię, legendy afrykańskie, secesję, starą fotografię i „Jeżycjadę” Musierowicz.