Zaznacz stronę


Katolicka Szkoła Podstawowa nr 109 im. Świętej Rodziny Fundacji na Rzecz Rodziny

Szkoła objęta patronatem naukowym UKSW w Warszawie

Szanowni Rodzice,

Rada Rodziców reprezentuje ogół rodziców uczniów naszej Szkoły. W jej skład wchodzi po trzech przedstawicieli rodziców z każdej klasy.

Głównym celem działania Rady Rodziców jest wspieranie szkoły w realizowaniu jej zadań statutowych i jej rozwoju. Rada Rodziców stawia sobie również za cel pobudzanie aktywności rodzin, poprzez współorganizowanie wraz z nauczycielami wielu imprez, rekolekcji, spotkań czy też innych akcji szkolnych.

Wizytówką naszej szkoły stały się Wieczory Patriotyczne, podczas których nasi uczniowie spotykają się z osobami będącymi Świadkami Historii, którzy bardzo często są członkami rodzin naszej szkoły.

Wielkim wydarzeniem organizowanym przez rodziców, a od tego roku szkolnego przy współudziale również Samorządu Szkolnego, jest coroczny Karnawałowy Bal Rodzinny, który gromadzi rodziny nie tylko związane z naszą Szkołą. Na balu pojawiają się absolwenci, potencjalni uczniowie, przyjaciele Szkoły. Każdy Bal ma swoją „myśl przewodnią” i tak w tym roku zapraszamy na bal pod tytułem „Kocham Kino”. Nasza Szkoła zmieni się w plany filmowe z wielu filmów. A my wszyscy staniemy się ich bohaterami.

Każdego roku w Dniu Edukacji Narodowej Rada Rodziców chcąc uhonorować kadrę pedagogiczną naszej Szkoły organizuje dla nauczycieli wyjątkowy dzień. Nasi nauczyciele otrzymują ciekawe, niekiedy zabawne upominki wykonane przez uczniów. Świętujemy ten dzień wszyscy razem.

Rada Rodziców czynnie włącza się w organizowanie Pikniku Rodzinnego, który odbywa się w czerwcu.

Bardzo ważny jest udział Rady w przygotowaniu rekolekcji dla rodzin w Lichajówkach.

Spotkaniami, organizację których wspiera Rada Rodziców, są też rodzinne spotkania opłatkowe i jasełka.

Jednym z naszych działań jest wspieranie Szkoły w gromadzenie środków finansowych, które przeznaczane są na pomoc finansową dla rodzin szkolnych. Pieniądze pozyskiwane są podczas kiermaszów bożonarodzeniowych, wielkanocnych, ciastowych przy zaprzyjaźnionych z naszą szkołą parafiach, po mszach świętych. Artykuły sprzedawane podczas tych akcji przygotowywane są w szkole i domach rodzinnych przez dzieci i rodziców. Pieczemy ciasta, robimy aniołki, bombki, ozdoby choinkowe, kurczaczki, baranki czy też palmy wielkanocne. Wspólne przygotowania, wspólna praca bardzo nas integrują, łączą. Są doskonałą okazją do bliższego poznania się, rozmowy. Środki ze sprzedaży tych rękodzieł umożliwiają opłacanie wyjazdów na rekolekcje wakacyjne, czy zielone szkoły dla dzieci z uboższych rodzin.

Rada Rodziców wspiera również szkołę przy organizowaniu Dni Otwartych, mających na celu promowanie szkoły. Rodzice chętnie opowiadają o szkole i swoich doświadczeniach z nią związanych. Chętnie odpowiadają na wszystkie pytania.

Rada Rodziców pełni ogromną rolę przy wspieraniu wspólnoty szkolnej. Nasza szkoła jest szkołą społeczną dlatego tak ważne jest zaangażowanie wszystkich rodzin. Szkoła rozwija się, wzmacnia dzięki każdej obecnej w niej rodzinie. Wspólnej pracy, modlitwie, zabawie.

Spotykamy się raz w miesiącu przy pachnącej herbacie i domowych wypiekach. Rozważamy trudne decyzje, zastanawiamy się nad udoskonaleniami i serdecznie zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach chętnych rodziców z naszej szkoły.

Rada Rodziców