Zaznacz stronę

Katolicka Szkoła Podstawowa nr 109
Fundacji na Rzecz Rodziny
im. Świętej Rodziny

Szkoła objęta patronatem naukowym UKSW w Warszawie

XX lecie Szkoły 1997-2017

W listopadzie czekają naszą szkołę następujące wydarzenia:

10 listopada (piątek) – szkolne obchody Święta Niepodległości
godz.9.00 – 12.20 Szkolny Dzień Patriotyczny
godz. 17.00 Msza Św. w kaplicy UKSW ,
koncert chóru szkolnego
11 listopada (sobota) – Święto Odzyskania Niepodległości – dzień wolny
godz.18.00 – rodzinne Śpiewanki Patriotyczne
12 listopada (niedziela) – spotkanie przygotowujące do Pierwszej Komunii
Świętej – godz. 15.00 kaplica UKSW i szkoła
15 listopada (środa) – spotkanie Rady Rodziców godz. 19.00
23 listopada (czwartek) – spotkanie z p. Małgorzatą Więczkowską dotyczące
zagrożeń płynących z gier komputerowych i internetu
godz.17.00
25 listopada (sobota) – spotkanie przygotowujące do Pierwszej Komunii
Świętej – godz. 10.30 kaplica UKSW i szkoła
25 listopada (sobota) – rodzinne spotkanie z grami planszowymi, które
poprowadzą państwo Magdalena i Mariusz Bodzoniowie
godz.13.00- 15.00 w szkole

07 grudnia (czwartek) – Szkolny Festiwal Talentów

Chrześcijańskie GRANIE 2017

A moc Ducha była z nami!

28.10.2017 roku Chór Conquest Of Music  wziął udział w Przesłuchaniach Festiwalu „Chrześcijańskie Granie”. Z naszych serc popłynęły dwa utwory: „Joshua Fought The Battle Of Jericho” oraz „Nadejdzie dzień”. Wspaniale było spotkać się razem, we wzajemnym wspieraniu się, z zespołami, które tak jak my śpiewają na chwałę Pana, z których każdy robi to tak, jak potrafi najlepiej, najszczerzej. Duch rywalizacji odszedł w dal, gdy wybrzmiewały kolejne pieśni chrześcijańskie. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takim wydarzeniu.

dyrygent Anna Waligóra-Tarnowska

POLAND is COOL!

POLAND IS COOL – to nazwa projektu w którym bierzemy udział podczas zajęć języka angielskiego. Akcja polega na wymianie pocztówek ze szkołami z całej POLSKI. Otrzymaliśmy ich już wiele od dzieci, którzy tak jak my uczą się języka angielskiego. Do pocztówki dołączony jest zawsze opis danej miejscowości w języku angielskim. Odwdzięczamy się tym samym. Napisaliśmy i wysłaliśmy pocztówki wraz z opisem Warszawy do wielu miejscowości . Projekt ten jest świetnym pretekstem do pogłębiania wiedzy językowej jaki i geograficznej. Dzieci pokochały wymianę pocztówek i stało się to naszym hobby.

Magdalena Kondej

Klasa 7 z wizytą w Instytucie Lotnictwa

W dniu 07.10.2017 uczniowie klasy siódmej pod opieką wychowawcy Pana Tomasza Szynkielewskiego odbyli wycieczkę do Instytutu Lotnictwa. Na miejscu zapoznali się z tym jak wygląda codzienna praca naukowca, wysłuchali prelekcji na temat silników odrzutowych oraz prezentacji dotyczącej nowoczesnych sposobów przetwarzania zdjęć lotniczych i satelitarnych. O szczegółach związanych z nowoczesną teledetekcją oraz zagrożeniach wynikających z nieumiejętnego wykorzystania Internetu opowiedział nauczyciel Fizyki – Pan Mariusz Kacprzak.

Podczas wycieczki wykonano serię pamiątkowych zdjęć na tarasie widokowym. Mamy nadzieję, że te kilka godzin spędzonych w Instytucie Lotnictwa zaszczepi w uczniach chęć rozwijania zmysłów Inżynierskich.

 

GRAND PRIX dla chóru Conquest Of Music!

Szanowni Państwo,

z wielką radością informujemy, że reprezentantki Chóru Conquest Of Music zdobyły nagrodę GRAND PRIX
w III PRZEGLĄDZIE ARTYSTYCZNYM DZIECI I MŁODZIEŻY Z OKAZJI ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO „Warszawo ma” organizowanego przez Urząd Dzielnicy Ochota oraz Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota” pod honorowym patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego.

Lekcja historii złapana w przepływające nuty i słowa, które nadal dźwięczą nam w uszach po koncercie finałowym.

Opłakujmy sześćdziesiąt trzy dni
i sześćdziesiąt trzy noce
walki. I godzinę kiedy się wszystko skończyło.
Kiedy na miejsce, gdzie było milion ludzi,
przyszła pustka po milionie ludzi.

Gratulujemy Chórzystom oraz Dyrygentce Annie Waligórze-Tarnowskiej wielkiego sukcesu.

Spotkanie z Sebastianem Karasiem

W czwartek 5 października Naszą Szkołę odwiedził Sebastian Karaś – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w pływaniu, reprezentant kraju, ale przede wszystkim człowiek, który jako pierwszy w historii przepłynął Morze Bałtyckie wpław. Chociaż wydawać by się mogło, że będzie to opowieść wyłącznie o charakterze sportowym, wyszła z tego wspaniała lekcja życia dla wszystkich obecnych na tym spotkaniu. Sebastian Karaś opowiadał o swoich początkach, motywacji, wytrwałości w dążeniu do celu, o tym w jaki sposób przygotowywał się do realizacji tego projektu. Myślę, że to spotkanie mogło być inspiracją dla każdej osoby obecnej na tym wyjątkowym spotkaniu.

Michał Zajda

Pełną recenzję z wydarzenia można przeczytać TUTAJ

https://photos.app.goo.gl/7M78GlDuGgQmtLGt2

Z życia klas

28 września klasa 5a wybrała się na całodzienne wyjście integracyjne.
Były kręgle, pizza, dużo uśmiechów i radości. A do tego przepiękna, słoneczna pogoda. Dzień upłynął nam naprawdę wspaniale 🙂

Już planujemy kolejne takie atrakcje…

Monika Kolańska, wychowawca klasy 5A

Dla KUBY

Już w najbliższą środę 04 października 2017r. z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbędzie się szkolny kiermasz ciast klas 4-7. Dochód ze sprzedaży domowych wypieków będzie w całości przeznaczony na leczenie kolegi z klasy 6 – Kuby Michałowicza.

 

Festiwal Nauki Małego Człowieka

23 września 2017r. uczniowie z klas IV-VII brali udział w Festiwalu Nauki Małego Człowieka na Politechnice Warszawskiej. Nasze stanowisko „Świat robotów. Energia i wiatr” cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży a także dorosłych. W I części prezentowaliśmy roboty wykonane z klocków Mindstorms Lego, w II części działanie elektrowni wiatrowych wykorzystując zbudowane przez uczniów modele wg projektu „Ogarnij inżynierię”. Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie, zaangażowanie się oraz wspólną zabawę podczas festiwalu.

Tomasz Szynkielewski

https://photos.app.goo.gl/TIMYSOcWdeswPI3J2