Zaznacz stronę

Katolicka Szkoła Podstawowa nr 109
Fundacji na Rzecz Rodziny
im. Świętej Rodziny

Szkoła objęta patronatem naukowym UKSW w Warszawie

XX lecie Szkoły 1997-2017

OTK 2018 > Podziękowania + foto i wideo relacje

Drodzy Przyjaciele Orszaku!

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspólnie z nami chcieli obchodzić święto Objawienia Pańskiego wędrując ulicami Warszawy w 10. już największych jasełkach w kraju!

Dziękuję naszym dzielnym rycerzom i dwórkom, rodzinom idącym w orszaku rodzinnym, tatusiom ze straży ojcowskiej, uczniom i absolwentom – wolontariuszom oraz wszystkim obecnym i wspierającym nas w przygotowaniach i przebiegu orszaku. Pan Bóg pobłogosławił nas piękną pogodą, tak więc udział w tym roku przyniósł jeszcze więcej radości i pozytywnych wrażeń.

Swoje podziękowania kieruję też do osób, bez których to nasze szkolne wydarzenie nie odbyłoby się: pani Adrianny Ardanowskiej – koordynatora OTK 2018, pana Tomasza Kulasa – debiutującego w roli króla Europejskiego, pana Andrzeja Kwasowca – szefa straży ojcowskiej, pani Marii Kwasowiec i pani Anny Cendrowskiej, które przejęły opiekę nad dziećmi w trakcie przemarszu oraz pani Darii Hałaczkiewicz – pomagającej pani Adzie w rozdawaniu strojów.

Relacja wideo (TVP.pl): https://vod.tvp.pl/video/orszak-trzech-kroli,orszak-trzech-kroli-2018,35492907

FOTO relacja: (orszak.org): https://photos.app.goo.gl/ORuchVWk4NE7epJF2

Sebastian Kneć

Koordynator OTK 2018

W styczniu czekają naszą szkołę następujące wydarzenia:

 

5 stycznia (piątek) –  Msza Św. w I piątek miesiąca, godz.9.00 kaplica UKSW

5 stycznia (piątek) –  wystawienie ocen śródrocznych

6 stycznia (sobota) –  udział w Orszaku Trzech Króli

9 stycznia (wtorek) – Rada Pedagogiczna zatwierdzająca wyniki klasyfikacji

śródrocznej , godz. 15.15

10 stycznia (środa) –  zebranie  Rady Rodziców  godz. 19.00

12 stycznia (piątek) – szkolne obchody Dnia Babci i Dziadka;

13 stycznia (sobota)28 stycznia (niedziela)  – ferie zimowe 🙂

 

W czasie ferii sekretariat będzie czynny

od 15 do 19 stycznia w  godz. 10.00-15.00

W grudniu czekają naszą szkołę następujące wydarzenia:

 

1 grudnia  (piątek) – I dzień szkolnych rekolekcji adwentowychg. 9.00

2 grudnia  (sobota) – II dzień rekolekcji szkolnych (Adwentowy Dzień Skupienia), g.10.30 – kaplica UKSW i szkoła

6 grudnia (środa) – Mikołajki szkolne

7 grudnia (czwartek) – Szkolny Festiwal Talentów

8, 15, 22 grudnia (piątki) – Msze  św. roratnie  w kaplicy UKSW, g. 8.15

16 grudnia (sobota) – spotkanie przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej – g. 10.30 – kaplica UKSW i szkoła

14 grudnia (czwartek) – zebranie z rodzicami

  1. 15.30-18.00 – spotkania indywidualne w klasach I-III
  2. 18.30 – zebranie ogólne w auli
  3. 18.50-19.50 – zebrania w klasach IV-VII

20 grudnia (środa) – Jasełka szkolne w kaplicy UKSW, g. 17.00 i spotkanie opłatkowe w szkole

22 grudnia (piątek) –  wigilie klasowe

23 grudnia 2017 (sobota) – 1 stycznia 2018 (poniedziałek) – przerwa świąteczna 🙂

1% dla naszej Szkoły

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zdecydowali się przekazać na rzecz naszej Szkoły 1% podatku dochodowego. Szkoła otrzymała ponad 1.400zł. Kwota ta została w całości przeznaczona na pokrycie kosztów zakupu dwóch mikrofonów przewodowych. Pieniądze te pozyskujemy także dzięki współpracy ze Studencką Fundacją Młodzi Młodym, która przygotowuje dla nas ulotki informacyjne, plakaty. 15% przekazanej dla nas kwoty z 1% Fundacja przeznacza na wsparcie projektów służących dzieciom dotkniętym ciężkimi chorobami, inicjatywom sportowym, kulturalnym itp. Każda złotówka przeznaczona przez Państwa wydawana jest na słuszny cel.
Dziękujemy

Szkolny Dzień Patriotyczny 2017

10 listopada 2017r. w Naszej Szkole odbył się Dzień Patriotyczny. W tym roku okresem, który zgłębiali nasi uczniowie był PRL. Najpierw klasy I-III przygotowywały kokardy narodowe, a następnie starsi uczniowie zaprezentowali im najważniejsze wydarzenia i życiorysy postaci tego okresu: Prymasa Wyszyńskiego, Witolda Pileckiego, Księdza Popiełuszkę, Wydarzenia Grudnia ’70 i powstanie „Solidarności”. Następnie w auli odbyło się spotkanie z panem Leszkiem Jaranowskimopozycjonistą i członkiem „Solidarności” z Krakowa. Zaprezentował on funkcjonowanie podziemnej drukarni i opowiedział o Wojskowych Obozach Specjalnych. Uczniowie mogli własnoręcznie drukować okładki gazet i dowiedzieli się jak opozycjoniści walczyli z milicją. Dzień zakończyliśmy mszą świętą za ojczyznę i koncertem chóru szkolnego.

Łukasz Krysztofik, nauczyciel histori

Nagroda Copernicus Masters dla Mariusza Kacprzaka, Nauczyciela Fizyki

Pracownik Naszej Szkoły – Nauczyciel Fizyki, Pan Mariusz Kacprzak wraz z koleżanką z Zakładu Teledetekcji (Instytut Lotnictwa) został nagrodzony podczas Gali Finałowej Copernicus Masters Challange. To niezwykle prestiżowe wydarzenie nazywane Kosmicznymi Oskarami (Space Oscars) odbywa się cyklicznie od pięciu lat.  Jest związane z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie wykorzystania Technik Satelitarnych. Rozdanie nagród miało miejsce 7 listopada 2017 roku w Tallinnie w Estonii, jest organizowane przez Komisję Europejską oraz Europejską Agencję Kosmiczną.

Zwycięskie rozwiązanie opiera się na monitorowaniu aktywności pszczół (BeeNebulaApp®) z wykorzystaniem zdjęć satelitarnych. BeeNebulaApp® jest pierwszym z serii produktów NebulaSystem dla precyzyjnego rolnictwa opracowanym w Instytucie Lotnictwa. Aplikacja wykorzystuje meteorologiczne dane satelitarne uzupełnione o dane z czujników naziemnych i powietrznych, aby dostarczyć użytkownikowi informację na temat bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin.
Szacuje się, że ok. 11 milionów gospodarstw rolnych w Unii Europejskiej może skorzystać z BeeNebulaApp®, ponieważ przepisy zabraniają opryskiwania podczas aktywności pszczół. Dzięki aplikacji, pestycydy będą stosowane bardziej precyzyjnie. Pomoże to zwiększyć produkcję miodu oraz poprawić jakość plonów, a także przyczyni się do skuteczniejszej ochrony środowiska.

Serdecznie gratuluję!

P. Kowalczyk